Vivo Y03 (128GB | 4GB RAM)
KSh 20,000.00 Original price was: KSh 20,000.00.KSh 15,900.00Current price is: KSh 15,900.00.
Vivo Y03 (128GB | 4GB RAM)
Product Highlights:
-
✅ 6.56″ HD+ Display with 90Hz refresh rate
-
✅ 4GB RAM + 128GB Storage (expandable up to 1TB)
-
✅ MediaTek Helio G85 Octa-Core Processor
-
✅ Dual AI Rear Cameras (13MP + QVGA)
-
✅ 5000mAh battery with 15W fast charging
-
✅ Android 14 with Funtouch OS 14
-
✅ Stylish, lightweight design with side fingerprint unlock
The Vivo Y03 (128GB | 4GB RAM) delivers an exceptional balance of performance, storage, and battery life—perfect for those seeking a reliable smartphone at a great value. Powered by a MediaTek Helio G85 processor and backed by 4GB of RAM (plus 4GB extended RAM), it ensures smooth multitasking and app performance.
With 128GB internal storage and support for up to 1TB via microSD, you’ll have ample space for photos, videos, and apps. The 13MP AI dual rear camera captures detailed shots, while the 5000mAh battery offers all-day endurance with quick 15W charging.
Specifications:
| Feature | Details |
|---|---|
| Display | 6.56″ HD+ (1612 x 720), 90Hz |
| Processor | MediaTek Helio G85, Octa-Core |
| RAM | 4GB + up to 4GB Extended RAM |
| Storage | 128GB (Expandable via microSD up to 1TB) |
| Rear Cameras | 13MP Main + QVGA Depth Sensor |
| Front Camera | 5MP |
| OS | Android 14 with Funtouch OS 14 |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging via USB-C |
| Connectivity | 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS |
| Security | Side-Mounted Fingerprint, Face Unlock |
| SIM Slot | Dual SIM (Nano) + microSD |
| Build | Sleek matte finish, water-resistant design |
Best For:
-
🧑🎓 Students and casual users needing fast performance
-
📸 Photo and video enthusiasts with expandable storage
-
📲 Social media and entertainment browsing
-
🔋 Users looking for dependable all-day battery life
Delivery & Support
We at Ace Tech Pro LTD offer fast delivery options, 100% genuine product guarantee and customer support.
Order Now!
Order now at Ace Tech Pro LTD or visit our shop at Rahimtullah Trust Building 2nd Floor Shop 11 along Moi Avenue to enjoy the Vivo Y03 (128GB | 4GB RAM).
Related products
Brother Black Toner TN-2355 / TN-2305 Toner Cartridge
Brother Black Toner TN-2355 / TN-2305 Toner Cartridge
Key Features
- Genuine Brother original toner
- Black monochrome laser toner
- TN-2305 standard yield option
- TN-2355 high yield option
- Crisp text and clean graphics
- Reliable everyday performance
- Easy installation design
- Helps protect printer components
- Ideal for office and home use
- Consistent page output quality
- Trusted Brother print technology
- Professional printing results
C9345 Ink Maintenance Box – C12C934591
Canon EOS 250D DSLR Camera with 18-55mm
Canon EOS 250D DSLR Camera with 18-55mm
- 24.1MP APS-C CMOS Sensor
- DIGIC 8 Image Processor
- 3.0″ 1.04m-Dot Vari-Angle Touchscreen
- UHD 4K24p Video and 4K Time-Lapse Movie
- 9-Point AF System; Dual Pixel CMOS AF
- ISO 100-25600, Up to 5 fps Shooting
- Built-In Wi-Fi and Bluetooth
- EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM Lens
Canon EOS R100 Mirrorless Camera with 18-45mm Lens
Canon i-Sensys LBP226dw Monochrome laser Duplex All in One Wireless printer 38ppm
Overview
Canon LBP223dw Mono laserjet Multifunction Printer
- Print scan copy wireless duplex
- Print speed 38ppm
- Toner yields; Cartridge 057 (3,100 pages7)8 Cartridge 057H (10,000 pages9)10
- Mobile printing work with androids and ios,AirPrint (iOS), Mopria (Android) and Canon PRINT Business app
- 5 line lcd touch screen
- Duty cycle; 80,000
- Universal Login Manager ULM security cost saving function
- Security; Pin document release
Canon PG-510 Black Ink Cartridge
Benefits
- Genuine Canon Ink produces on average 35% more quality prints than imitation cartridges†††
- Genuine Canon Ink provides consistent quality prints 100% of the time†††
- Genuine Canon Ink is 100% reliable so you can print with less stress†††
- Return every ink and toner cartridge to be reused or recycled. It's free, easy and environmentally friendly.
Epson CO-W01 Projector( V11HA86040)
Key Features
- Create the big screen experience From box sets to business presentations, capture everyone's attention
- Bright even with ambient light Equally high White and Colour Light Output of 3,000 lumens
- Affordable, high-tech equipment Enjoy this WXGA projector
- Long-lasting solution 18 years' worth of entertainment²
- Portable and quick to set up Easy set up with keystone slider for perfect alignment
Lenovo D19-10 46.99cms (18.5) WLED Monitor
Overview
- Lenovo monitor D19-10 18.5” HD wled
- Monitor head
- Monitor stand
- HDMI cable
- Quick Set-up guide

Reviews
There are no reviews yet.