Lexar 128GB JumpDrive S47 USB 3.1 Flash Drive
KSh 4,000.00 Original price was: KSh 4,000.00.KSh 3,500.00Current price is: KSh 3,500.00.
Lexar 128GB JumpDrive V100 USB 3.0 flash drive
KSh 3,000.00 Original price was: KSh 3,000.00.KSh 2,300.00Current price is: KSh 2,300.00.
Lexar 64GB JumpDrive V100 USB 3.0 Flash Drive
KSh 2,300.00 Original price was: KSh 2,300.00.KSh 1,500.00Current price is: KSh 1,500.00.
Lexar 64GB JumpDrive V100 USB 3.0 Flash Drive
Key Features:
- Leverage USB 3.0 technology for fast file transfer
- Easily transfer, store, and share important files
- Carry your photos, music, video and more
- Backwards compatible with USB 2.0 devices
- Compatible with PC and Mac systems
- Two-year limited warranty
Categories: All products, Flash & memory cards, Storage
Tag: Lexar 64GB JumpDrive V100 USB 3.0 Flash Drive
Description
Lexar 64GB JumpDrive V100 USB 3.0 Flash Drive (LJDV100-64GABGY)
| Weight | 8 g |
| Compatibility | PC and Mac systems |
| Special Features | With Protective Cap; Backwards compatible with USB 2.0 devices; Plug-and-Play; Compatible |
| Capacity | 64 GB |
| Warranty | 24 month(s) |
| Net weight | 0.03 kg |
| Gross weight | 0.037 kg |
| Interface Type | USB 3.0 |
| Operating temperature (T-T) | 0° C to 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10° to 70 °C |
| Producer product name | JumpDrive V100 |
| Colour of product | Grey |
| Producer product family | Flash drive |
| Packing quantity | 1 pc(s) |
| Volume (m3) | 0.00 m³ |
| Tare weight (kg) | 0.011 kg |
| Gross depth (mm) | 140.00 mm |
| Gross width (mm) | 100.00 mm |
| Gross height (mm) | 10.00 mm |
| WEEE tax | Yes |
| Paper/Pasteboard | 7 g |
| Plastic (No PET) | 3 g |
| WEE classification | CL109:6:2017-04-01 |
| PET | 1 g |
| Embeeded battery | No |
Available in Nairobi, Kenya at Ace Tech Pro LTD
Reviews (0)
Be the first to review “Lexar 64GB JumpDrive V100 USB 3.0 Flash Drive” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Canon PG-510 Black Ink Cartridge
Benefits
- Genuine Canon Ink produces on average 35% more quality prints than imitation cartridges†††
- Genuine Canon Ink provides consistent quality prints 100% of the time†††
- Genuine Canon Ink is 100% reliable so you can print with less stress†††
- Return every ink and toner cartridge to be reused or recycled. It's free, easy and environmentally friendly.
Canon PGI-1400XL High Yield Magenta Ink Cartridge
Compatible Ink for Canon PIXMA Printers
EcoTank Ink Maintenance Box T04D100 /E-04D1
Epson L3256 Price in Kenya | A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Printer (White)
Key Features
- Multifunction printer Print, copy, scan wirelessly
- Ultra-low-cost printing Save up to 90% on printing costs2
- Up to 3 years of ink in the box3 Includes 8,100 pages in black and 6,500 in colour4
- Hassle-free ink tank system Enjoy mess-free refills with key-lock bottles and front-facing tanks
- Epson Smart Panel app Wirelessly set up, monitor, print and more from your smart device5
Epson M3170 Price in Kenya – EcoTank Business Printer with Wi-Fi & Ethernet
Key Features
Print, copy, scan, wifi, wifi direct, adf, duplex, ethernet, usb interface, touch lcd screen,39ppm- Reduce your printing costs Economical ink tank printer with lots of ink included
- Reliable and durable One-year or 100,000-page warranty
- Time saving Double-sided printing, 250-sheet tray, ADF, 6.1cm colour touch panel
- Fast, business-quality printing with Wi-Fi Mobile printing, 20ppm print speeds8 , no warm up time, PrecisionCore printhead, fax
HP 200 G4 All-in-One PC, 21.5″,Dos, Intel® Core™ i5, 4GB RAM, 1TB HDD, FHD
USB 3.0 to LAN Gigabit Ethernet Adapter Up To 1000 Mbps
USB 3.0 to LAN Gigabit Ethernet Adapter Up To 1000 Mbps
USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter
- RJ-45 Ethernet Port (10/100/1000 Mbps)
- USB Type A Connector

Reviews
There are no reviews yet.