Lenovo D19-10 46.99cms (18.5) WLED Monitor
KSh 25,000.00 Original price was: KSh 25,000.00.KSh 14,499.00Current price is: KSh 14,499.00.
Lenovo 23.8 inch Monitor - L24e-30 66BCKCC2US
KSh 33,000.00 Original price was: KSh 33,000.00.KSh 23,999.00Current price is: KSh 23,999.00.
Lenovo D22e-20 21.5-inch FHD Monitor
Rated 4.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)
KSh 25,000.00 Original price was: KSh 25,000.00.KSh 18,999.00Current price is: KSh 18,999.00.
SKU:
66D2KAC6AU
Category: Monitors
Tags: 21.5 FHD Lenovo monitor (1920x1080) VA display, Lenovo D22e-20 21.5-inch FHD Monitor price, lenovo monitors
Description
Overview
With screen time growing in all our lives, and home now a base for learning, work and play, we need new solutions to get the best from every day. Designed to power you through entertainment, study and working at home, Lenovo D22e-20 is the answer. 21.45-inch VA panel display with 178°/178° view angle delivers quality visuals whichever way you look at it, whether you’re laying out spreadsheets, taking out opponents or streaming your favorite comedy with family members. AMD FreeSync™ with 4ms response time eliminates image tearing and keeps no ghosting for a cleaner gaming session. Get into the best position with its adjustable tilt stand and option for VESA wall-mounting while a low blue light mode reduces eye fatigue even after long hours. 3-side NearEdgeless display makes viewing all about the picture and reduces distractions in multi-screen setups. With universal connectivity to devices through HDMI or VGA ports and integrated cable management through the stand keeps every space connected yet clutter-free.
Key Details
- 21.5″ FHD (1920×1080) VA display, Anti-glare 16:9
- Extreme mode 4 ms response time
- 75 Hz refresh rate
- 250nits, 3000:1, 72% NTSC, 8-bit
- -5° to +22° tilt stand
- TÜV Rheinland® Flicker Free, TÜV Rheinland® Low Blue Light






Tech Specs
| Screen Size | 21.4″ |
|---|---|
| Brightness | 250 cd/㎡ |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Backlight | WLED |
| Response Time | 4 ms (Extreme mode) / 6 ms (Typical mode) |
| Panel Type | Vertical Alignment |
| Viewing Angle | 178 / 178 degrees |
| Stand | Tilt Angle (-5° / 22°) |
| EU Energy Rating | D |
| Power Requirement | 100 – 240 VAC,50 – 60 Hz |
| Energy Star | 8.0 |
| Brand | Lenovo |
| USB Ports | None |
| Cable Length | 49.3 cm |
| Included Accessory | HDMI cable |
| Built-in Camera | No |
| Color Coverage | 72% NTSC |
| Color Depth | 8-bit |
| Color Support | 16.7 Million |
| Eye Caring | Yes |
| Head only Dimensions | 52.51 × 292.23 × 493.01mm, 2.07 × 11.51 × 19.41inches |
| Height-Adjustable | No |
| Integrated Speaker | No |
| Kensington Lock | Yes |
| Near Edgeless | 3-side NearEdgeless |
| Power Consumption | 15W Typ, 17W Max |
| Thin Client Support (Tiny) | Yes |
| USB Type-C | No |
| Weight Head Only | 2.30 Kg |
| Weight with Package | 4.10 Kg |
| Weight without Package | 2.60 Kg |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Connection Type | HDMI, VGA |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 75 Hz |
Reviews (1)
1 review for Lenovo D22e-20 21.5-inch FHD Monitor
Add a review Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
AOC E970SWN 18.5″ HD Monitor, Black Color, Connectivity: 1 VGA, 1 HDMI 1.4 – E970SWN
- 18.5″ HD Display: Offers a resolution of 1366×768 pixels for clear and sharp visuals, suitable for everyday use.
- 60Hz Refresh Rate: Ensures smooth performance for basic applications and casual media consumption.
- Tilt Adjustability: Adjust the tilt from -5 degrees to +15 degrees for optimal viewing comfort.
- VESA Wall Mount Support: Mount the monitor on the wall or monitor arm using the 100×100 mm VESA pattern.
- Connectivity Options: Includes one VGA port and one HDMI 1.4 port for versatile connectivity.
HP M24m 23.8″ FHD Conferencing Monitor – 678U5AA
HP M24m 23.8″ FHD Conferencing Monitor – 678U5AA
Key Features:- Screen Size: 23.8 inches
- Resolution: Full HD (1920 x 1080)
- Panel Type: IPS
- Aspect Ratio: 16:9
- Brightness: 250 cd/m²
- Contrast Ratio: 1000:1 static
- Refresh Rate: 60Hz
- Viewing Angles: 178° horizontal, 178° vertical
- Color Support: 16.7 million colors
- Anti-Glare: Yes
HP Monitor 27f 27-inch Display 68.6 cm (27 in)
HP Monitor 24f 24-inch Display 24f 61.0 cm (24 in) Display.
Lenovo Curved G32QC 2K QHD Gaming Monitor 31.5 Inch
Lenovo D19-10 18.5″ HD Monitor, Black Color, Connectivity : VGA, HDMI 1.4 – 61E0KCT6EU
Lenovo G32qc-10 31.5-inch QHD Curved Gaming Monitor, 1440p, AMD FreeSync Premium, DisplayPort, HDMI, Narrow Bezels, Adjustable, VESA Mount,66A2GACBUK
Key features'
| Screen Size | 31.5 Inches |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1440 Pixels |
| Brand | Lenovo |
| Special Feature | Height Adjustment, Curved Screen, Wall Mountable, Tilt Adjustment, Flicker-Free |
| Refresh Rate | 144hz |
- 31.5" Curved VA QHD (2560 x 1440) 1500R gaming monitor with a 178⁰ viewing angle designed for immersive gameplay for all levels of esports player
- Fast 144 Hz refresh rate reduces motion blur, allowing you to play your favorite games without distraction, while 1ms response time with MPRT* eliminates streaking and ghosting
- AMD FreeSync Premium* lets you enjoy tear-free and stutter-free gameplay
- HDMI 2.0 and DisplayPort 1.2 ports support high-resolution video
- The comfortable and ergonomic computer monitor stand tilts front and back (-5° / 22°) and has a lift range of 130mm
Lenovo ThinkVision S27e-20 27” (68.58cms) FHD IPS (1920×1080) Monitor, HDMI, VGA, 60Hz Refresh Rate, Tilt Stand (62AFKAR2WW)- Raven Black
Key feautures

admin –
ok