Lenovo USB Mouse Black – GX30M39704
KSh 1,200.00 Original price was: KSh 1,200.00.KSh 999.00Current price is: KSh 999.00.
Lenovo 400 Wireless Mouse – GY50R91293
KSh 2,500.00 Original price was: KSh 2,500.00.KSh 1,900.00Current price is: KSh 1,900.00.
Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638
KSh 1,500.00 Original price was: KSh 1,500.00.KSh 1,250.00Current price is: KSh 1,250.00.
Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638
Top features
- Weight: 85g ± 10g (w/o battery)
- Connectivity: 2.4G wireless via USB-A dongle
- Buttons: 3 buttons w/o programmable
- Buttons life: Left/right: 3,000,000 cycles, middle/encoder: 300,000 cycles, power: 3,000 cycle
- DPI: 1000
- Sensor: LED optical sensor
- Battery Life: 6 months with AA battery
- Ship group: Mouse, warranty, user guide, AA battery *1
Categories: All products, Computing, Monitors
Tag: Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638
Description
Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638
Designed for mobility and functionality, the Lenovo 300 Wireless Compact Mouse features a 1000 dpi laser sensor and three buttons. It also has an ergonomic contour for a comfortable feel. It runs on a single AA battery and can last up to 12 months. You can also turn it off via the on/off switch.
Visit ACE TECH PRO LTD to order or visit our shop at Rahimtullah Trust Building 2nd Floor Shop Number GF 11, along Moi Avenue to buy your Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638 today.
Technical Information
| Brand | Lenovo |
| Supported OS | Microsoft Windows 7,Windows 10,Windows 8,Windows 11 |
| Power Requirement | 1.5V,15mA |
| Cable Length/Type | 2.4G wireless via USB-A dongle |
| Battery Life | 6 months with AA battery |
| Mouse Sensor | Huaxi sensor |
| Mouse Resolution | 1000DPI |
| Scrolling | UP/down |
| Number of Button | 3 |
| Button Life | Left/right: 3,000,000 cycles, middle/encoder: 300,000 cycles, |
| Color | Black |
| Length | 116 |
| Depth | 61mm |
| Height | 36mm |
| Product Weight | 85g ± 10g |
| Connectivity | 2.4G wireless via USB-A dongle |
| Package Type | Color box |
| Packed Dimensions (L x D x H) | 72mm*118mm*43mm |
| Packed Weight | 85g ± 10g |
| Minimum Operating Temperature | 0 degrees Celsius |
| Maximum Operating Temperature | 40 degrees Celsius |
| Minimum Relative Humidity (%) | 20% relative humidity |
| Maximum Relative Humidity (%) | 95% relative humidity |
| Smart Find Visibility | Yes |
Reviews (0)
Be the first to review “Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Brother Black Toner TN-2355 / TN-2305 Toner Cartridge
Brother Black Toner TN-2355 / TN-2305 Toner Cartridge
Key Features
- Genuine Brother original toner
- Black monochrome laser toner
- TN-2305 standard yield option
- TN-2355 high yield option
- Crisp text and clean graphics
- Reliable everyday performance
- Easy installation design
- Helps protect printer components
- Ideal for office and home use
- Consistent page output quality
- Trusted Brother print technology
- Professional printing results
C9345 Ink Maintenance Box – C12C934591
Canon i-Sensys LBP226dw Monochrome laser Duplex All in One Wireless printer 38ppm
Overview
Canon LBP223dw Mono laserjet Multifunction Printer
- Print scan copy wireless duplex
- Print speed 38ppm
- Toner yields; Cartridge 057 (3,100 pages7)8 Cartridge 057H (10,000 pages9)10
- Mobile printing work with androids and ios,AirPrint (iOS), Mopria (Android) and Canon PRINT Business app
- 5 line lcd touch screen
- Duty cycle; 80,000
- Universal Login Manager ULM security cost saving function
- Security; Pin document release
Canon MC-G02 Maintenance Cartridge (4589C001)
Canon PG-510 Black Ink Cartridge
Benefits
- Genuine Canon Ink produces on average 35% more quality prints than imitation cartridges†††
- Genuine Canon Ink provides consistent quality prints 100% of the time†††
- Genuine Canon Ink is 100% reliable so you can print with less stress†††
- Return every ink and toner cartridge to be reused or recycled. It's free, easy and environmentally friendly.
Compatible Ink for Canon PIXMA Printers
HP Monitor 24f 24-inch Display 24f 61.0 cm (24 in) Display.
Microsoft Surface Pro 7 – 12.3″ Touch-Screen – Intel Core i7 – 10th Gen 16GB Memory – 512GB SSD – Matte Black
Microsoft Surface Pro 7 – 12.3" Touch-Screen - Intel Core i7 16GB Ram 512SSD 10th Generation
| Brand | Microsoft |
| Model Name | Surface Pro |
| Screen Size | 12.3 Inches |
| Color | Matte Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | 8032 |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | gpu |

Reviews
There are no reviews yet.