HP All-in-One 27-cr0155nh PC (A99BNEA)
KSh 140,000.00 Original price was: KSh 140,000.00.KSh 130,000.00Current price is: KSh 130,000.00.
HP All-in-One 27-cr0155nh PC (A99BNEA)
Features:
- Intel Core i7 1355U,
- 8GB RAM,
- 512GB SSD for efficient performance. Enjoy vibrant visuals on a 27″ FHD Touch Screen,
- Wi-Fi 6
- Bluetooth 5.3 for fast connectivity.
- Ideal for work, entertainment, and multitasking.
- 1 Year Warranty
HP All-in-One 27-cr0155nh PC (A99BNEA)
Experience the HP All-in-One 27-cr1004nh Bundle PC (A0CM1EA) with its advanced features and stylish look. A perfect solution for all your computing needs. Visit ACE TECH PRO LTD to order or visit our shop at Rahimtullah Trust Building 2nd Floor Shop Number GF 11, along Moi Avenue to buy your HP All-in-One 27-cr0155nh PC (A99BNEA) today.
| Operating system | FreeDOS |
|---|---|
| Processor family | 13th Generation Intel® Core™ i7 processor |
| Processor | Intel® Core™ i7-1355U (up to 5.0 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads) 1 2 |
| Graphics | Integrated,
Intel® Iris® Xᵉ Graphics(Intel® Iris® Xᵉ Graphics capabilities require system to be configured with Intel® Core™ i5 or i7 processors and dual channel memory. Intel® Iris® Xᶱ Graphics with Intel® Core™ i5 or i7 processors and single channel memory will only function as Intel® UHD Graphics.) |
| Memory | 8 GB DDR4-3200 MT/s (1 x 8 GB)
(Transfer rates up to 3200 MT/s.) |
| Memory Slots | 2 SODIMM |
| Internal Storage | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
|
| Display | 68.6 cm (27″) diagonal, FHD (1920 x 1080), touch, IPS, three-sided micro-edge, anti-glare, 300 nits, 99% sRGB 3 4 |
| Touchscreen | Yes |
| Screen-to-body ratio (without speakers) | 98.16% 5 |
| Color gamut | 99% sRGB |
| Flicker-free | Yes 6 |
| Dimensions (W x D x H) | 61.25 x 18.62 x 44.09 cm |
| Weight | 6.42 kg |
| Wireless | Realtek Wi-Fi 6 (1×1) and Bluetooth® 5.3 wireless card 7 |
| Network interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Product color | Jet black |
| Form factor | All-in-One |
| Keyboard | HP 125 USB Black Wired Keyboard |
| Camera | HP True Vision 720p HD tilt privacy camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones |
| Audio | Dual 2 W speakers |
| Pointing device | HP 125 USB Black Wired Mouse |
| Expansion slots | 2 M.2 (1 for SSD, 1 for WLAN) |
| Ports | Rear 1 USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 2 USB 2.0 Type-A; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45
|
| Video connectors | 1 HDMI-out 1.4 |
| Power supply type | 90 W Smart AC power adapter |
| Sustainable impact specifications | 40% post-consumer recycled plastic; Ocean-bound plastic; 10% recycled metal 8 9 10 |
| Manufacturer Warranty | 1 year (1/1/0) limited warranty includes 1 year of parts and labor. No on-site repair. Terms and conditions vary by country. Certain restrictions and exclusions apply. |
Related products
Canon MC-G02 Maintenance Cartridge (4589C001)
Canon PIXMA G3411 All in One Wireless Printer
Canon R6 Mark II Mirrorless Camera Body Only
Product Highlights
- 24.2MP Full-Frame CMOS Sensor
- 4K60 10-Bit Internal Video, C-Log 3
- External 6K ProRes RAW Recording
- Dual Pixel CMOS AF II
- 12 fps Mech. Shutter, 40 fps E. Shutter
- Sensor-Shift 5-Axis Image Stabilization
- 3.69m-Dot OLED EVF
- 3″ 1.62m-Dot Vari-Angle Touchscreen LCD
- Dual UHS-II Memory Card Slots
- Multi-Function Shoe, Wi-Fi and Bluetooth
Compatible Ink for Canon PIXMA Printers
Epson EcoTank L5290 A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Printer with ADF
Epson L3256 Price in Kenya | A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Printer (White)
Key Features
- Multifunction printer Print, copy, scan wirelessly
- Ultra-low-cost printing Save up to 90% on printing costs2
- Up to 3 years of ink in the box3 Includes 8,100 pages in black and 6,500 in colour4
- Hassle-free ink tank system Enjoy mess-free refills with key-lock bottles and front-facing tanks
- Epson Smart Panel app Wirelessly set up, monitor, print and more from your smart device5
HP 200 G4 All-in-One PC, 21.5″,Dos, Intel® Core™ i5, 4GB RAM, 1TB HDD, FHD
Lenovo D19-10 46.99cms (18.5) WLED Monitor
Overview
- Lenovo monitor D19-10 18.5” HD wled
- Monitor head
- Monitor stand
- HDMI cable
- Quick Set-up guide

Reviews
There are no reviews yet.