SanDisk Extreme PRO SDHC™ And SDXC™ UHS-I Card Up to 200MB/s - 512GB
KSh 11,000.00 Original price was: KSh 11,000.00.KSh 9,800.00Current price is: KSh 9,800.00.
EPSON INK CARTRIDGE YELLOW T66444 - C13T66444A
KSh 1,800.00 Original price was: KSh 1,800.00.KSh 1,150.00Current price is: KSh 1,150.00.
EPSON INK CARTRIDGE MAGENTA – T66434 C13T66434A
KSh 1,800.00 Original price was: KSh 1,800.00.KSh 1,150.00Current price is: KSh 1,150.00.
EPSON INK CARTRIDGE MAGENTA – T66434 C13T66434A
Key Features:
- Brand: Epson.
- Ink Colour(s): Magenta.
- Model Code: T6643
- Product Series:Ink Cartridge
- Product Type: Ink Cartridge.
- Total: 1 Piece(s).
- Capacity: 70 ml.
- Yield: 6500Pages
Categories: All products, Ink Bottles, Printer Consumables/Supplies
Description
EPSON INK CARTRIDGE MAGENTA – T66434 C13T66434A
Epson inks have been developed to work flawlessly with Epson printers to deliver crisp, smudge-proof text and vibrant photographic images that will last for generations. Find out what sets our inks apart from the competition. Visit Ace Tech Pro LTD or visit our shop at Rahimtullah Trust Building 2nd Floor Shop 11 along Moi Avenue, to buy your EPSON INK CARTRIDGE today.
PRODUCT FEATURES
| SKU | #262046 |
| Shipping weight: | 0.12 Kg |
| Brand | Original?Epson |
| Shipping weight | 0.12 Kg |
| PU | 1x |
| Type | Printcartridge |
| Colour |
magenta |
| Content | 70 ml |
| Capacity | for about 6500 pages |
| Part No. | C13T66434A, T6643 |
| Price per page | about 0.15 Ct |
| EAN | 8715946496559 871594654099 |
Reviews (0)
Be the first to review “EPSON INK CARTRIDGE MAGENTA – T66434 C13T66434A” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Canon PG-510 Black Ink Cartridge
Benefits
- Genuine Canon Ink produces on average 35% more quality prints than imitation cartridges†††
- Genuine Canon Ink provides consistent quality prints 100% of the time†††
- Genuine Canon Ink is 100% reliable so you can print with less stress†††
- Return every ink and toner cartridge to be reused or recycled. It's free, easy and environmentally friendly.
Canon R6 Mark II Mirrorless Camera Body Only
Product Highlights
- 24.2MP Full-Frame CMOS Sensor
- 4K60 10-Bit Internal Video, C-Log 3
- External 6K ProRes RAW Recording
- Dual Pixel CMOS AF II
- 12 fps Mech. Shutter, 40 fps E. Shutter
- Sensor-Shift 5-Axis Image Stabilization
- 3.69m-Dot OLED EVF
- 3″ 1.62m-Dot Vari-Angle Touchscreen LCD
- Dual UHS-II Memory Card Slots
- Multi-Function Shoe, Wi-Fi and Bluetooth
Epson M3170 Price in Kenya – EcoTank Business Printer with Wi-Fi & Ethernet
Key Features
Print, copy, scan, wifi, wifi direct, adf, duplex, ethernet, usb interface, touch lcd screen,39ppm- Reduce your printing costs Economical ink tank printer with lots of ink included
- Reliable and durable One-year or 100,000-page warranty
- Time saving Double-sided printing, 250-sheet tray, ADF, 6.1cm colour touch panel
- Fast, business-quality printing with Wi-Fi Mobile printing, 20ppm print speeds8 , no warm up time, PrecisionCore printhead, fax
HP 200 G4 All-in-One PC, 21.5″,Dos, Intel® Core™ i5, 4GB RAM, 1TB HDD, FHD
Lenovo D19-10 46.99cms (18.5) WLED Monitor
Overview
Made for small businesses and industrial applications, as well as home use, the Lenovo D19-10 is a simple and affordable display solution. Designed to be an everyday workhorse, the Lenovo D19-10 is focused, offering a hassle-free user experience.
Connection Type; 1HDMI 1VGA
What in the box;
- Lenovo monitor D19-10 18.5” HD wled
- Monitor head
- Monitor stand
- HDMI cable
- Quick Set-up guide
Microsoft Surface Pro 7 – 12.3″ Touch-Screen – Intel Core i7 – 10th Gen 16GB Memory – 512GB SSD – Matte Black
Microsoft Surface Pro 7 – 12.3" Touch-Screen - Intel Core i7 16GB Ram 512SSD 10th Generation
| Brand | Microsoft |
| Model Name | Surface Pro |
| Screen Size | 12.3 Inches |
| Color | Matte Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | 8032 |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | gpu |
Type-C 8-in-1 Adapter with HDMI VGA LAN SD USB 3.0 Audio Adapter Support 4K UHD Video 3.5mm Audio Gigabit Ethernet SD Card Reader Type-C PD Quick Charging USB 3.0 HUB
General Specifications
- USB Type C To Multi-Function 8 In 1 Docking Station – USB Type C To USB 3.0 (2 Ports) + Gigabit Ethernet + HDMI +VGA + SD & TF Card Reader + USB Type C PD,
- Support resolution of up to 4K @30Hz Output
- Easy to use. Plug and play
- Compatible for Mac OS and Windows, Linux and Android Systems
USB 3.0 to LAN Gigabit Ethernet Adapter Up To 1000 Mbps
USB 3.0 to LAN Gigabit Ethernet Adapter Up To 1000 Mbps
USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter
- RJ-45 Ethernet Port (10/100/1000 Mbps)
- USB Type A Connector

Reviews
There are no reviews yet.