EPSON EB-982W LUMENS 4200 PROJECTOR
KSh 108,000.00 Original price was: KSh 108,000.00.KSh 99,999.00Current price is: KSh 99,999.00.
EPSON CO-FH02 SMART PROJECTOR
KSh 84,000.00 Original price was: KSh 84,000.00.KSh 79,500.00Current price is: KSh 79,500.00.
EPSON ANDROID EF-12 PROJECTOR
KSh 139,000.00 Original price was: KSh 139,000.00.KSh 132,000.00Current price is: KSh 132,000.00.
Epson Android EF-12 Projector
Mini laser Smart projector
• Portable and stylish
Compact and lightweight design with Android TV and sound by YAMAHA
• Content supersized in any direction
Experience a 150-inch display on a wall or ceiling
• Long-lasting solution
Enjoy entertainment for up to 10 years
• Easy to set up and access content
Stream and cast online content
• Impressive, bright display
Project onto almost any surface
Compact and lightweight design with Android TV and sound by YAMAHA
• Content supersized in any direction
Experience a 150-inch display on a wall or ceiling
• Long-lasting solution
Enjoy entertainment for up to 10 years
• Easy to set up and access content
Stream and cast online content
• Impressive, bright display
Project onto almost any surface
Categories: All products, Office Solutions, Projectors
Tag: EPSON ANDROID EF-12 PROJECTOR
Description
EPSON ANDROID EF-12 PROJECTOR
| Technology | |
|---|---|
| Projection System | 3LCD Technology, RGB liquid crystal shutter |
| LCD Panel | 0,62 inch with MLA (D10) |
| Image | |
| Color Light Output | 1.000 Lumen- 500 Lumen (economy) In accordance with IDMS15.4 |
| White Light Output | 1.000 Lumen – 500 Lumen (economy) In accordance with ISO 21118:2020 |
| Resolution Enhancement | Full HD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 2.500.000 : 1 |
| Light source | Laser |
| Keystone Correction | Auto vertical: ± 34 °, Auto horizontal ± 40 ° |
| Colour Video Processing | 10 Bits |
| 2D Vertical Refresh Rate | 192 Hz – 240 Hz |
| Colour Reproduction | Upto 1.07 billion colours |
| Optical | |
| Throw Ratio | 1,00 – 1,00:1 |
| Lens | Optical |
| Screen Size | 30 inches – 150 inches |
| Projection Distance Wide/Tele | 1,33 m ( 60 inch screen |
| Projection Lens F Number | 2 |
| Projection Lens Focal Length | 13,9 mm |
| Projection Lens Focus | Motorized |
| Offset | 10 : 1 |
| Connectivity | |
| Interfaces | USB 2.0-A, USB 2.0, Jack plug out, HDMI ARC, HDMI (HDCP 2.3) |
| Android TV | Yes |
| Advanced Features | |
| Security | Kensington lock |
| 3D | No |
| 2D Colour Modes | Dynamic, Natural, Cinema, Bright Cinema, Vivid |
| Other features | Android TV, Arc Correction, Automatic keystone correction, Built-in speaker, Chromecast, Google Search, Horizontal and vertical keystone correction, Instant on/off, Long light source life, Sound by Yamaha |
| Video Color Modes | Cinema, Dynamic, Natural, Bright Cinema, Vivid |
| General | |
| Power consumption | 102 Watt (Normal Peak-mode), 73 Watt (Eco Peak-Mode), |
| Heat Dissipation | 347 BTU/hour (max) |
| Supply Voltage | AC 100 V – 240 V, 50 Hz – 60 Hz |
| Product dimensions | 175 x 175 x 135 mm (Width x Depth x Height) |
| Product weight | 2,1 kg |
| Noise Level | Normal: 27 dB (A) – Economy: 22 dB (A) |
| Supported Temperature | Operation 5° C – 35° C, Storage -10° C – 60° C |
| Supported Humidity | Operation 20% – 80%, Storage 10% – 90% |
| Loudspeaker | 5 Watt, Stereo: Stereo |
| What’s in the box | Main unit, Power Code, Quick Start Guide, Remote control incl. batteries, User guide |
| Room Type / Application | Gaming, Home Cinema, Home Office, Home Photo, Huddle space / Portable, Meeting room / Classroom, Sports, Streaming, TV & Box sets |
| Positioning | Desktop, Floor |
| Colour | Black |
| Other | |
| Warranty | 60 months Carry in or 12.000 h |
Reviews (0)
Be the first to review “EPSON ANDROID EF-12 PROJECTOR” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Canon i-Sensys LBP226dw Monochrome laser Duplex All in One Wireless printer 38ppm
Overview
Canon LBP223dw Mono laserjet Multifunction Printer
- Print scan copy wireless duplex
- Print speed 38ppm
- Toner yields; Cartridge 057 (3,100 pages7)8 Cartridge 057H (10,000 pages9)10
- Mobile printing work with androids and ios,AirPrint (iOS), Mopria (Android) and Canon PRINT Business app
- 5 line lcd touch screen
- Duty cycle; 80,000
- Universal Login Manager ULM security cost saving function
- Security; Pin document release
Canon PIXMA G3411 All in One Wireless Printer
Compatible Ink for Canon PIXMA Printers
EcoTank Ink Maintenance Box T04D100 /E-04D1
Epson CO-W01 Projector( V11HA86040)
Key Features
- Create the big screen experience From box sets to business presentations, capture everyone's attention
- Bright even with ambient light Equally high White and Colour Light Output of 3,000 lumens
- Affordable, high-tech equipment Enjoy this WXGA projector
- Long-lasting solution 18 years' worth of entertainment²
- Portable and quick to set up Easy set up with keystone slider for perfect alignment
Epson L3256 Price in Kenya | A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Printer (White)
Key Features
- Multifunction printer Print, copy, scan wirelessly
- Ultra-low-cost printing Save up to 90% on printing costs2
- Up to 3 years of ink in the box3 Includes 8,100 pages in black and 6,500 in colour4
- Hassle-free ink tank system Enjoy mess-free refills with key-lock bottles and front-facing tanks
- Epson Smart Panel app Wirelessly set up, monitor, print and more from your smart device5
Lenovo 23.8 inch Monitor – L24e-30 66BCKCC2US
Key Details
- Screen size; 23.8 inch
- Connection Type; HDMI VGA
- Near Edgeless;3-side NearEdgeless
- Backlight ; WLED
- Brightness; 250 cd/㎡
- Display resolution; 1920x 1080
- Ultra-slim head with 3-side near edgeless design
- Sculpted stand with built-in phone holder & cable management groove
- Eye Comfort certified technology cares for eye health
USB 3.0 to LAN Gigabit Ethernet Adapter Up To 1000 Mbps
USB 3.0 to LAN Gigabit Ethernet Adapter Up To 1000 Mbps
USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter
- RJ-45 Ethernet Port (10/100/1000 Mbps)
- USB Type A Connector

Reviews
There are no reviews yet.