Harman Kardon Go + Play 3 in Kenya
KSh 45,999.00 Original price was: KSh 45,999.00.KSh 37,999.00Current price is: KSh 37,999.00.
Harman Kardon Go + Play 3
Original price was: KSh45,999.00.Current price is: KSh37,999.00.
- Drivers: 1 x 2.5″ full-range driver, 2 x passive radiators
- Frequency Response: 50Hz – 20kHz
- Output Power: 160W RMS
- Battery Life: Up to 8 hours at 50% volume
- Connectivity: Bluetooth 5.2, USB-C, Aux input
- Water Resistance: IPX7 (waterproof up to 1m for 30 minutes)
- Additional Features: Built-in microphone for hands-free calling, Harman Kardon Connect+ app for multi-speaker pairing
Harman Kardon Go + Play 3 in Kenya
The Harman Kardon Go + Play 3 price in Kenya is 37,999 Shillings. The Harman Kardon Go + Play 3 boasts a distinctive, modern design that catches the eye. The speaker’s premium build quality is evident when you look at it. The use of high-quality materials not only enhances its aesthetic appeal but also ensures durability. The stainless steel handle adds a touch of sophistication and makes it easy to carry this speaker anywhere you go.The Go + Play 3 offers seamless wireless connectivity through Bluetooth, allowing you to connect your devices effortlessly. The Bluetooth connection is stable, and the speaker has a reliable range, giving you the freedom to control your music from a distance. The convenience of wireless streaming makes it easy to switch between tracks and playlists without being tethered to the speaker.One of the standout features of the Go + Play 3 is its powerful sound performance. Equipped with four advanced drivers and dual passive radiators, this speaker delivers a rich and immersive audio experience. The inclusion of Harman Kardon’s signature sound technology ensures that every note and beat is reproduced with remarkable clarity.Whether you’re enjoying your favorite tracks indoors or taking the party outdoors, the Go + Play 3’s ability to fill the space with robust sound makes it a versatile companion for various occasions. The bass response is particularly noteworthy, providing a satisfying depth to the music without overpowering the other frequencies.With its rechargeable built-in battery, you can enjoy the Harman Kardon Go + Play 3 anywhere in your home, and easily transport it from one room to another for up to 8 hours of playtime. Buy Harman Kardon Go + Play 3 online at best price in Kenya at Ace Tech Pro LTD Nairobi , Kenya.
Harman Kardon Go + Play 3 specs and price in Kenya
| Price in Kenya | Ksh.37,999.00 |
| Transducers | 70 mm x 2 pcs (Mid range), 20 mm x 2 pcs (Tweeter), 130 mm x 1 pc (Subwoofer) |
| Output power | 160 W RMS |
| Signal-to-noise ratio | 80 dB A-weighted |
| Battery type | 25.92Wh rechargeable battery |
| Battery charge time | 3 hours |
| Music play time | up to 8 hours (dependent on volume level and audio content) |
| USB port | Type C |
| USB rating | 5V/2A (maximum) |
| Power supply | 100 – 240 V ~ 50/60 Hz |
| Frequency response | 43 Hz – 20 kHz (-6 dB) |
| Bluetooth version | 5.2 |
Signature Design
Harman Kardon’s Go + Play 3 has a familiar shape but in its latest generation features a tempered glass-top touch panel that is responsive and completely intuitive to use. The grille fabric is subtly eye-catching, and the sleek but sturdy high-quality aluminum handle is ergonomically designed to make it easy to carry around your home.
Built-in Battery
With its rechargeable built-in battery, you can enjoy the Harman Kardon Go + Play 3 anywhere in your home, and easily transport it from one room to another for up to 8 hours of playtime.
Superior Sound
The Harman Kardon Go + Play 3’s three-way speaker design provides a detailed, clear stereo soundstage. Its down-firing 5” subwoofer delivers thunderous, accurate bass. Dual tweeters and mid-range drivers provide flawless vocal and instrument reproduction, while an additional front-mounted passive radiator kicks out the punch.
Visit our online shop and get your today at a discounted price! HERE
Related products
Brother Black Toner TN-2355 / TN-2305 Toner Cartridge
Brother Black Toner TN-2355 / TN-2305 Toner Cartridge
Key Features
- Genuine Brother original toner
- Black monochrome laser toner
- TN-2305 standard yield option
- TN-2355 high yield option
- Crisp text and clean graphics
- Reliable everyday performance
- Easy installation design
- Helps protect printer components
- Ideal for office and home use
- Consistent page output quality
- Trusted Brother print technology
- Professional printing results
C9345 Ink Maintenance Box – C12C934591
Canon EOS R100 Mirrorless Camera with 18-45mm Lens
Canon MC-G02 Maintenance Cartridge (4589C001)
Canon PGI-1400XL High Yield Magenta Ink Cartridge
HP Monitor 24f 24-inch Display 24f 61.0 cm (24 in) Display.
Lenovo 23.8 inch Monitor – L24e-30 66BCKCC2US
Key Details
- Screen size; 23.8 inch
- Connection Type; HDMI VGA
- Near Edgeless;3-side NearEdgeless
- Backlight ; WLED
- Brightness; 250 cd/㎡
- Display resolution; 1920x 1080
- Ultra-slim head with 3-side near edgeless design
- Sculpted stand with built-in phone holder & cable management groove
- Eye Comfort certified technology cares for eye health
Microsoft Surface Pro 7 – 12.3″ Touch-Screen – Intel Core i7 – 10th Gen 16GB Memory – 512GB SSD – Matte Black
| Brand | Microsoft |
| Model Name | Surface Pro |
| Screen Size | 12.3 Inches |
| Color | Matte Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | 8032 |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | gpu |

Reviews
There are no reviews yet.