Lenovo USB Mouse Black – GX30M39704
KSh 1,200.00 Original price was: KSh 1,200.00.KSh 999.00Current price is: KSh 999.00.
Lenovo 400 Wireless Mouse – GY50R91293
KSh 2,500.00 Original price was: KSh 2,500.00.KSh 1,900.00Current price is: KSh 1,900.00.
Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638
KSh 1,500.00 Original price was: KSh 1,500.00.KSh 1,250.00Current price is: KSh 1,250.00.
Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638
Top features
- Weight: 85g ± 10g (w/o battery)
- Connectivity: 2.4G wireless via USB-A dongle
- Buttons: 3 buttons w/o programmable
- Buttons life: Left/right: 3,000,000 cycles, middle/encoder: 300,000 cycles, power: 3,000 cycle
- DPI: 1000
- Sensor: LED optical sensor
- Battery Life: 6 months with AA battery
- Ship group: Mouse, warranty, user guide, AA battery *1
Categories: All products, Computing, Monitors
Tag: Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638
Description
Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638
Designed for mobility and functionality, the Lenovo 300 Wireless Compact Mouse features a 1000 dpi laser sensor and three buttons. It also has an ergonomic contour for a comfortable feel. It runs on a single AA battery and can last up to 12 months. You can also turn it off via the on/off switch.
Visit ACE TECH PRO LTD to order or visit our shop at Rahimtullah Trust Building 2nd Floor Shop Number GF 11, along Moi Avenue to buy your Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638 today.
Technical Information
| Brand | Lenovo |
| Supported OS | Microsoft Windows 7,Windows 10,Windows 8,Windows 11 |
| Power Requirement | 1.5V,15mA |
| Cable Length/Type | 2.4G wireless via USB-A dongle |
| Battery Life | 6 months with AA battery |
| Mouse Sensor | Huaxi sensor |
| Mouse Resolution | 1000DPI |
| Scrolling | UP/down |
| Number of Button | 3 |
| Button Life | Left/right: 3,000,000 cycles, middle/encoder: 300,000 cycles, |
| Color | Black |
| Length | 116 |
| Depth | 61mm |
| Height | 36mm |
| Product Weight | 85g ± 10g |
| Connectivity | 2.4G wireless via USB-A dongle |
| Package Type | Color box |
| Packed Dimensions (L x D x H) | 72mm*118mm*43mm |
| Packed Weight | 85g ± 10g |
| Minimum Operating Temperature | 0 degrees Celsius |
| Maximum Operating Temperature | 40 degrees Celsius |
| Minimum Relative Humidity (%) | 20% relative humidity |
| Maximum Relative Humidity (%) | 95% relative humidity |
| Smart Find Visibility | Yes |
Reviews (0)
Be the first to review “Lenovo 150 Wireless Mouse – Black – GY51L52638” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Brother Black Toner TN-2355 / TN-2305 Toner Cartridge
Brother Black Toner TN-2355 / TN-2305 Toner Cartridge
Key Features
- Genuine Brother original toner
- Black monochrome laser toner
- TN-2305 standard yield option
- TN-2355 high yield option
- Crisp text and clean graphics
- Reliable everyday performance
- Easy installation design
- Helps protect printer components
- Ideal for office and home use
- Consistent page output quality
- Trusted Brother print technology
- Professional printing results
Canon EOS 250D DSLR Camera with 18-55mm
Canon EOS 250D DSLR Camera with 18-55mm
- 24.1MP APS-C CMOS Sensor
- DIGIC 8 Image Processor
- 3.0″ 1.04m-Dot Vari-Angle Touchscreen
- UHD 4K24p Video and 4K Time-Lapse Movie
- 9-Point AF System; Dual Pixel CMOS AF
- ISO 100-25600, Up to 5 fps Shooting
- Built-In Wi-Fi and Bluetooth
- EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM Lens
Canon PG-510 Black Ink Cartridge
Benefits
- Genuine Canon Ink produces on average 35% more quality prints than imitation cartridges†††
- Genuine Canon Ink provides consistent quality prints 100% of the time†††
- Genuine Canon Ink is 100% reliable so you can print with less stress†††
- Return every ink and toner cartridge to be reused or recycled. It's free, easy and environmentally friendly.
Epson CO-W01 Projector( V11HA86040)
Key Features
- Create the big screen experience From box sets to business presentations, capture everyone's attention
- Bright even with ambient light Equally high White and Colour Light Output of 3,000 lumens
- Affordable, high-tech equipment Enjoy this WXGA projector
- Long-lasting solution 18 years' worth of entertainment²
- Portable and quick to set up Easy set up with keystone slider for perfect alignment
Epson L3256 Price in Kenya | A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Printer (White)
Key Features
- Multifunction printer Print, copy, scan wirelessly
- Ultra-low-cost printing Save up to 90% on printing costs2
- Up to 3 years of ink in the box3 Includes 8,100 pages in black and 6,500 in colour4
- Hassle-free ink tank system Enjoy mess-free refills with key-lock bottles and front-facing tanks
- Epson Smart Panel app Wirelessly set up, monitor, print and more from your smart device5
Epson M3170 Price in Kenya – EcoTank Business Printer with Wi-Fi & Ethernet
Key Features
Print, copy, scan, wifi, wifi direct, adf, duplex, ethernet, usb interface, touch lcd screen,39ppm- Reduce your printing costs Economical ink tank printer with lots of ink included
- Reliable and durable One-year or 100,000-page warranty
- Time saving Double-sided printing, 250-sheet tray, ADF, 6.1cm colour touch panel
- Fast, business-quality printing with Wi-Fi Mobile printing, 20ppm print speeds8 , no warm up time, PrecisionCore printhead, fax

Reviews
There are no reviews yet.