HP 655 Cyan Original Ink Advantage Cartridge (CZ110AE)
KSh 3,500.00 Original price was: KSh 3,500.00.KSh 2,099.00Current price is: KSh 2,099.00.
C9345 Ink Maintenance Box - C12C934591
KSh 9,500.00 Original price was: KSh 9,500.00.KSh 2,499.00Current price is: KSh 2,499.00.
HP 655 Yellow Original Ink Advantage Cartridge (CZ112AE)
KSh 3,500.00 Original price was: KSh 3,500.00.KSh 2,099.00Current price is: KSh 2,099.00.
Description
HP 655 Yellow Original Ink Advantage Cartridge (CZ112AE)
| Product subgroup | Standard Capacity Ink Cartridges |
|---|---|
| Color(s) of printing supplies | Yellow |
| Page yield (color) | ~600 pages |
| Page yield (black and white) |
(Tested in HP Deskjet Ink Advantage 3525 e-All-in-One. Approximate average based on ISO/IEC 24711 or HP testing methodology and continuous printing. Actual yield varies considerably based on content of printed pages and other factors. For details, see http://www.hp.com/go/learnaboutsupplies.) |
| Print head nozzles | 336 HDW, 336 LDW |
| Selectability | 655 |
| Ink drop | 5.5 pl HDW, 1.3 pl LDW |
| Ink types | Dye-based |
| Printhead swath (inch) | 0.5625 in |
| Print technology | HP Thermal Inkjet |
| Print Resolution Technologies | TIJ 4.X |
| Operating humidity range | 5 to 80% RH |
| Operating temperature range | 5 to 50°C |
| Non-Operating Humidity Range | 5 to 80% RH |
| Storage temperature range | -40 to 70°C |
| Package dimensions (W x D x H) | 107 x 24 x 115 mm |
| Weight | 0.03 kg |
| Package weight | 0.04 kg |
| What’s in the box | Ink cartridge |
| Manufacturer Warranty | Each HP ink cartridge, printhead and related supply is warranted to be free from defects in materials and workmanship during the period of the warranty. |
Reviews (0)
Be the first to review “HP 655 Yellow Original Ink Advantage Cartridge (CZ112AE)” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
HP 305 Tri-color Original Ink Cartridge (3YM60AE)
Page yield (color): ~100 pages
Print high-quality documentsHP 305 ink cartridges work with:
HP 415A Cyan Original LaserJet Toner Cartridge (W2031A)
HP 49A Black Original LaserJet Toner Cartridge, Q5949A
HP 650 Black Original Ink Advantage Cartridge
HP 655 Black Original Ink Advantage Cartridge (CZ109AE)
Product Details
Compatible with
- HP Deskjet ink advanced 3525
- HP Deskjet ink advanced 4615
- HP Deskjet ink advanced 4625
- HP Deskjet ink advanced 5525
HP 83A Black Original LaserJet Toner Cartridge, CF283A LaserJet Pro M201dw M127fw M127fn M225dn M225dw
HP 901Original Tri-color Ink Cartridge(CC656AE)
- Original HP Ink is engineered to work with HP printers to provide consistent quality, reliability and value
- This cartridge works with: HP OfficeJet J4540, J4550, J4580, J4680, 4500
- Cartridge yield (approx.): 360 pages
- Up to 2x more prints with Original HP Ink vs. non-Original HP Ink
- 82% of HP ink cartridges are manufactured with recycled plastic
- Get ink your way: buy Original HP Ink Cartridges or save up to 50% and never run out with HP Instant Ink, the Smart Ink Subscription
- What's in the box: 1 new Original HP 901 Tri-color Ink Cartridge (CC656AN)
HP 90A Black Original LaserJet Toner Cartridge, CE390A
HP 90A Black Original Overview
- Increase office efficiency, produce professional-quality documents consistently, Original HP toner cartridges for optimal performances,CE390A
- This cartridge works with: HP LaserJet Enterprise 600 Printer M602dn, M602n, M602x, M603dn, M603n, M603xh; HP LaserJet Enterprise M4555f MFP, M4555fskm MFP, M4555h MFP
- Cartridge yield (approx.): 10,000 pages
- Use Original HP Toner Cartridges to eliminate toner leaks and premature failures

Reviews
There are no reviews yet.