Lenovo V15-IGL Intel Celeron N4020 @ 1.1GHz 4GB RAM 1TB HDD 15.6" FHD TN Display Bluetooth Webcam WiFi Integrated Graphics FreeDOS Iron Grey 1 Year Warranty
KSh 45,000.00 Original price was: KSh 45,000.00.KSh 35,999.00Current price is: KSh 35,999.00.
Type-C 8-in-1 Adapter with HDMI VGA LAN SD USB 3.0 Audio Adapter Support 4K UHD Video 3.5mm Audio Gigabit Ethernet SD Card Reader Type-C PD Quick Charging USB 3.0 HUB
KSh 8,500.00 Original price was: KSh 8,500.00.KSh 4,500.00Current price is: KSh 4,500.00.
HP 106A Black (W1106A) Original Laser Toner Cartridge
KSh 12,500.00 Original price was: KSh 12,500.00.KSh 8,500.00Current price is: KSh 8,500.00.8000
HP 106 toner cartridges work with:
Description
HP Original Toner Cartridges provide quality prints and impressive reliability. Very affordable, they are designed for the compact HP Laser printers for your home or office and your budget.
Compatible printers
HP 106A Black Original Laser Toner Cartridge (W1106A)
| Product subgroup | Standard Capacity Toner Cartridges |
|---|---|
| Color(s) of printing supplies | Black |
| Page yield (black and white) | ~1,000 pages
(Approximate average yield based on ISO/IEC 19752. Actual yield varies considerably based on content of printed pages and other factors. For details see http://www.hp.com/go/learnaboutsupplies.) |
| Selectability | 106A |
| Print technology | Laser |
| Operating humidity range | 20 to 80% RH |
| Operating temperature range | 10 to 30°C |
| Non-Operating Humidity Range | 10 to 90% RH |
| Storage temperature range | -20 to 40°C |
| Package dimensions (W x D x H) | 363 x 137 x 98 mm |
| Weight | 0.69 kg |
| Package weight | 1.3 kg |
| What’s in the box | Toner cartridge; Recycling guide |
| Manufacturer Warranty | Premium Protection Limited Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Reviews (0)
Be the first to review “HP 106A Black (W1106A) Original Laser Toner Cartridge” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Canon PGI-1400XL High Yield Yellow Ink Cartridge
EcoTank Ink Maintenance Box T04D100 /E-04D1
Epson 101 EcoTank Cyan Ink Bottle 70ml
HP 05A Black Original LaserJet Toner Cartridge, CE505A
Compatible Products
Compatible with:
Laserjet pro M102a/M102w/m130a/M130fw/M130nw/M132a/M132fn/M132fp/M132fw/M132nw/M132snw
General Specifications
- Reliable, Original HP cartridge
- Standard size, when you need just one
- ~2,300 pages
HP 36A Black Original LaserJet Toner Cartridge, CB436A
- Count on high-quality, reliable printing and save time by avoiding common printing problems: Original HP Toner provides the printing experience crucial for office productivity
- This cartridge works with: HP LaserJet M1120 MFP; HP LaserJet M1522n MFP, M1522nf MFP; HP LaserJet P1505, P1505n
- Cartridge yield (approx.): 2,000 pages
- Use Original HP Toner Cartridges to eliminate toner leaks and premature failures
- Buy sustainable—100% of Original HP Toner Cartridges contain recycled content
- Help protect your printer from malicious code and maintain the integrity of your data with Original HP's tamper-resistant chips, firmware and packaging
- Original HP Toner is committed to office air quality—HP voluntarily designs and tests its printing systems to meet eco-label emissions guidelines
- What's in the box: 1 new Original HP 36A Black Toner Cartridge (CB436A)
HP 650 Black Original Ink Advantage Cartridge
HP 650 Tri-color Original Ink Advantage Cartridge (CZ102AE)
- Color(s) of printing supplies: Tri-colour Page yield (color): ~200 pages
- Print sharp text, graphics and images.
- Affordable printing with easy-to-use cartridges
- Take advantage of legendary HP reliability
HP 901 Black Original Ink Cartridge(CC653AN)
- Original HP Ink is engineered to work with HP printers to provide consistent quality, reliability and value
- This cartridge works with: HP OfficeJet J4540, J4550, J4580, J4680, 4500
- Cartridge yield (approx.): 200 pages
- Up to 2x more prints with Original HP Ink vs. non-Original HP Ink
- 82% of HP ink cartridges are manufactured with recycled plastic
- Get ink your way: buy Original HP Ink Cartridges or save up to 50% and never run out with HP Instant Ink, the Smart Ink Subscription
- What's in the box: 1 new Original HP 901 Black Ink Cartridge (CC653AN)

Reviews
There are no reviews yet.